آقای نوستالژی - مطالب اسفند 1394

آمدی جانم به قربانت؛ چه خوب!

یکشنبه 16 اسفند 1394یک روز زیبای دیگر از سال خوب نود و چهار...

حسن ختامی بی نظیر برای سالی پر از تغییر و تحول؛

همراه با موسیقی دلنشین ونگ زدنهای تو!

با لمس لذت بار آن دستهای کوچک آرامش بخش.

***

به دنیای پر فراز و فرود...

به دنیای تلخ و شیرین... 

به دنیای بامزه ما خوش آمدی؛ عسل بانوی من!


دلخستگیها (24)

چهارشنبه 12 اسفند 13941

هرچند خط کشیده بر آیینه ات زمان

در چشمم از تمامی خوبان سری هنوز

با جرعه ای ز بوی تو از خویش میروم

آه ای شراب کهنه که در ساغری هنوز...(حسین منزوی)

2

بالاخره داستان انتخابات با تمام بازی های ناجوانمردانه و عجیبی که صاحبان قدرت و حکومت پیش از آغاز اون به راه انداخته بودند به پایان رسید. من اعتقاد دارم نتیجه انتخابات (به خصوص در پایتخت) بیش از اونکه ناشی از شایستگی اصلاح طلبان و حاکی از پیروزی اونها باشه؛ ناشی از خودکامگی، تندروی، در بند و حصر کردن انسانها، تکفیر و ممنوع التصویر و ممنوع النفس کردن مخالفان، سو استفاده از قدرت، تهمت و دروغ و برچسب و ادبیات توهین آمیز و قانون شکنی رقیب بود و حاکی از شکست ((بی اخلاقی))... و امیدوارم این درسی باشه برای همه مردان و زنان عرصه سیاست، اگر چه گمان میکنم امید عبثی ست (یا لااقل در این مقطع از تاریخ کشور امید عبثی خواهد بود)

3

__ من نمیخوام محصول دنیای اطرافم باشم. میخوام دنیای اطرافم محصول من باشه!

(دیالوگ به یاد ماندنی فیلمی از مارتین اسکورسیزی به نام مرحوم! یا به قول بعضی دیگر رفتگان! یا به قول برخی دیگر مردگان! یا به قول بعضی ها از دست رفته! و یا شاید هم به قول بی اعصابها گور به گور شده بلا گرفته!... به نظر میرسه بعد از گذشت یک دهه از ساخت این فیلم هنوز هم علما در رابطه با نام فارسی اون اختلافاتی دارند!... و براستی از میان شما کیست که The Departed را معنا کند؟!)

4

پس از پستی که در تاریخ 4 اسفند گذاشتم، دوست عزیز ناشناسی از اونچه به سخره گرفتن دوزخ و بهشت خداوند نامیده گلایه ای مرقوم فرمودند و از این نوشتند که به نظر میرسه بهشت برای امثال شما (بنده رو میفرمایند!) چقدر حقیره و در همون حوری و تختخواب و مشروبات الکلی و آلات لهو و لعب خلاصه میشه... ضمن احترام به این دوست گرامی باید بگم که شخصا معتقد به روح و وجود دنیایی دیگر هستم اما اتفاقا کوچکترین اعتقادی به وجود بهشت و جهنمی که در کتب مقدس اومده نداشته و ندارم و باور به این مسائل (به خصوص اونچه از زبان خداوند در مورد دوزخ و احوالاتش گفته میشه) رو توهین بزرگی به آفریدگار هستی میدونم. ضمن اینکه سوالی برام پیش اومده و اون اینکه مگر عمده تصویری که مذهب از بهشت ارائه کرده چیزی جز اینها به علاوه مقادیری میوه و نهرهای روان در خودش داره؟!

5

اخیرا و از طریق یکی از دوستان عزیزتر از جان با سامانه ای به نام اشتراک نشریات کشور آشنا گردیدیم! به سایت مربوطه سر زده، صحنه را دیده و بالاغیرتا از این حرکت دوستان لذت بردیم!... شما میتونید با عضویت در این سایت مشترک سه نشریه شده، تا سقف 50 درصد تخفیف دریافت کرده و نشریات رو به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید. به نظرم این ایده اولا به دلیل کمک به زنده ماندن نشریات و دوما به دلیل کمک به افرادی مثل من که سرانه مطالعشون دو دقیقه در سال هست و اون دو دقیقه هم مربوط به خواندن اعلامیه ترحیم دوستان میشه (که امسال به دلیل جان سختی دوستان و چسبیدن اونها به این دنیای دون، همون سرانه اندک هم نابود شد!) و در کنارش بسیار تنبل تر از اون هستند که برای خرید نشریات تا دکه سفر کنند! بسیار عالی هست. اگر مایل بودید میتونید با درج آدرس زیر، وارد سامانه اشتراک نشریات کشور شده و مشترک هر سه نشریه دلخواه از بین گزینه های موجود ــ تکرار میکنم؛ همه افراد هر دو فهرست (ببخشید اشتباه شد!) هر سه نشریه دلخواه از بین گزینه های موجود ــ بشوید!

www.eshterak.ir

6

بنده جزو خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان نیستم، اما بعضا با شنیدن طعنه های غیر منصفانه برخی افراد بابت اندک مزایا و امتیازات تعلق گرفته به این بندگان خدا که در راه مقابله با ظلم و تجاوز از جان و زندگیشون مایه گذاشتند متاثر میشم. بعید میدونم هیچیک از شما حاضر باشید حتی در ازای دریافت ده برابر این مزایا و امتیازات و سهمیه ها، کاری که اونها کردند بکنید. فرزند یک شهید در قبال از دست دادن مادام العمر پدرش هرچقدر هم که امتیاز و سهمیه بگیره باز هم چیزی نگرفته که جبران مافات کرده باشه. جانبازی که سالهاست درد میکشه به همچنین و آزاده ای که باید پای حرفهاش نشسته باشید تا بفهمید طی سالها اسارت، در اردوگاه با چه چیزهایی به اسم غذا شکمش رو پر کردند،به چه شکل کتک خورده، به چه شکل خوابیده و چطور تونسته چند سال (که واقعا شوخی نیست) دور از خانواده و همسر و فرزندانش روز رو با دلتنگی به شب برسونه... در اینکه در این کشور خیلی ها به دلایلی که خودتون آگاه هستید از حق و حقوق اولیه خودشون محروم هستند شکی نیست اما اگر هم به یک عده خاص مثل خانواده این افراد تا حدودی (فقط تا حدودی و نه حتی نیمی از اونچه حق واقعیشون هست) رسیدگی میشه باید برای دیگران باعث خوشحالی و نه محل حسادت و شکایت باشه.

7

ــ گفتی: بالا رفتن سن و سال آدمها رو به اونها گوشزد کردن کار خوبی نیست پسر!

ــ گفتم: شراب هرچه کهنه تر، قیمتی تر!

ــ تشکر کردی و خندیدی!

ــ خندیدم و در دل آه کشیدم...صمد میلیاردر میشود!

شنبه 8 اسفند 1394به نظر میرسه که اخیرا تب و تاب بازاریابی شبکه ای به شدت گریبان خلق رو گرفته و مشابه روزهایی که گلدکوئست به خیمه ملت زده بود! این روزها کم نیستند کسانی که پای در رکاب پرزنت گذاشته! تا اینبار به رویای میلیاردر شدن به وسیله فروش شامپو و دستمال کاغذی و برخی دیگر از ملزومات غیر قابل ذکر! جامه عمل بپوشانند و احتمالا اغلب شما این روزها با دوستانی برخورد داشتید که بعد از گفتن سلام و پیش از شنیدن علیک، از شما جهت حضور در مکان! (فکر بد نکنید!) برای معرفی یک کار جدید و بسیار عالی دعوت میکنند...


ادامـه مطـلب
کیه اهل جهنم؟! کی خونه ش تو بهشته؟!!

سه شنبه 4 اسفند 1394خاطرم میاد که پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 یکی از نمایندگان ولی محترم فقیه در اظهار نظری پیغمبرگونه فرموده بودند که هرکس رای ندهد به جهنم میرود! و درست پس از این اظهار نظر بود که مردم فوج فوج به سمت صندوق های رای روانه شدند! تا بلکه از آتش جهنم گریخته و بهشتی شوند. اما متاسفانه نتیجه این هجوم مردم و شمارش آرا کاملا بر خلاف خواسته قلبی ایشان بود و این تشویق به رای دادن، تبدیل به تف سربالا گشته و باعث شد یکی از کاندیداهای مورد حمایت اصلاح طلبان(همون حزب و جناح منحوسی که به جای اینکه گوششون به دهان امام زمان و یارانش باشه، دائما تلفن به دست مشغول خط گرفتن از انگلیس و آمریکاست! و اصولا همیشه نظم دفاعی مملکت رو به هم میریزه و باعث میشه دشمن علاوه بر سانتر از جناحین! از عمق دفاع هم نفوذ کرده و با من و شما تک به تک بشه!!) بر مسند ریاست جمهوری تکیه بزنه...


ادامـه مطـلب