تبلیغات
آقای نوستالژی - دانشمنگ

دانشمنگ

یکشنبه 4 شهریور 1397دنیای وبلاگ نویسی برای من دنیای دوست داشتنی و عجیبیه. قبلا هم در همینجا، اوضاع این روزهاش رو تشبیه کرده بودم به اوضاع بازار مسگرها... جایی که تنها عده معدودی در اون باقی ماندند و بسیاری از وبلاگنویسان (علی الخصوص اون عده ای که کمیت مخاطبین براشون اهمیت ویژه ای داشت) طی سال های گذشته به شبکه های خوش آب و رنگتر اجتماعی مهاجرت کردند. طی این سالها همیشه با خداحافظی هر وبلاگ‌نویسی (حتی اونهایی که پیگیر مطالبشون نبودم) قلبا ناراحت شدم و همیشه با شروع وبلاگ‌نویسی هرکسی از صمیم قلب خوشحال...

امشب یکی از اون شبهایی بود که باخبر شدن از وبلاگ نویسی مجدد یک دوست، بسیار خوشحالم کرد و البته این خوشحالی به نوعی دوبرابر سایر خوشحالی هایی از این دست بود، چرا که اینبار دو علت داشت. علت اول همان شروع دوباره وبلاگنویسی توسط یک وبلاگ نویس حرفه ای و علت دوم اینکه این شخص برای من بسیار عزیز، دوست داشتنی و قابل احترام هست و این مسئله لذت خواندن نوشته های او رو بیشتر خواهد کرد.

***
حضرت دانشمنگ گرام از مفاخر وبلاگ‌نویسی ایران، آسیا و حتی حوزه دریای کارائیب!! ملقب به ((کینگ آف پی نوشت!!)) که تصور میکنم بسیاری از شما طی سال های دور با نوشته های ایشون آشنا بودید (البته بنده شخصا در اون زمان با وبلاگ ایشان آشنا نبوده و بعدها مطالبش رو خوندم!) و البته شرم آوره که بگم (اما میگم!) که ظاهرا یک بخشی از دلیل غیبت طولانی مدت این شخص به فراموش کردن رمز ورود وبلاگشون برمیگشته! که ظاهرا بالاخره عمل رمزگشایی با مساعدت طیف عظیمی از مشتاقان به انجام میرسه.

جا داره از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا)، هوانیروز ارتش ایالات متحده (هنام)، ارتش سایبری چین (اسچ) پدافند غیر عامل روسیه (پغعر)، هکرهای کلاه خاکستری کینگز کراس (هکخکک!)، پایگاه مقاومت بسیج خوان ایگناسیو چلا در بوینس آیرس (پمبخاچدبا!!)، سازمان حمایت از وبلاگنویسان آواره (سحاوا)، ارتش حکومت مردمی قبرس (احمق!)، ناوشکن فنتستیک هواپیمابر موزامبیک (نفهم!!)، بنیاد یادواره شخصیتهای عزیز ورزشی روآندا (بیشعور!!) و سایر افراد و سازمان هایی که در یافتن رمز عبور وبلاگ این بزرگوار تلاش کردند اما چون دیگه مخفف اسمهاشون خیلی فحش های رکیکی میشد در اینجا نامی ازشون نبردم! تقدیر و تشکر ویژه ای بشه‌ و البته که شرم آوره بگم (اما میگم!) که علیرغم همه تلاشهایی که از اقصی نقاط این جهان پهناور صورت گرفت ظاهرا در پایان کار مشخص شده که رمز عبور فراموش شده وبلاگ این بزرگوار که سالها سازمانها و افراد زیادی رو درگیر کرده بود، بسیار ساده (به ترتیب اعداد یک تا شش) بوده!! و این رمز هم به این صورت کشف شد که گویا کودکی شش ساله برای تفریح و از سر کنجکاوی پشت کیبورد نشسته و با تشویق مادرش که: (( یک تا شش رو بزن عمو ببینه بلدی!)) به ترتیب کلیدهای یک تا شش رو فشار میده و در عین ناباوری، پنل مدیریت وبلاگ به ناگهان باز میشه... و چنین بود که پس از پی بردن به نتیجه کار، گروه هکرهای کلاه خاکستری کینگز کراس نام خودشون رو به گروه هکرهای خاکبرسری کینگز کراس تغییر میده!، هوانیروز ارتش ایالات متحده به خودش شلیک میکنه!، ارتش سایبری چین به نرمش قهرمانانه تن میده و در مقابل این کودک زانو میزنه، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اقدامی عجیب... میکنه (اینجا رو سه نقطه گذاشتم و تعریف نکردم چون دلم نمی خواست باقی عمرم رو از پشت میله های زندان براتون بوس بفرستم! و از طرفی اصلا مرد اعتصاب غذای خشک و تر هم  نیستم! چون طاقت گرسنگی ندارم و اعتراف میکنم اگر روزی اعتصاب غذا بکنم فقط تظاهر خواهد بود و قطعا اون پشت یواشکی کلوچه میخورم!!) و بسیاری از اتفاقات دیگر که شاید بازگو نکردن شان موجب حفظ اندک آبروی باقیمانده برای تمامی سازمان ها و گروهک های درگیر در این ماجرا شود!

--------------------------------------------------------------------------------------------

پ ن: آدرس وبلاگ فوق الذکر!

www.daneshmang.blogfa.com