تبلیغات
آقای نوستالژی - جهان پر از ((کارلوس روآ)) ست!

جهان پر از ((کارلوس روآ)) ست!

پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397سال 1998 در باشگاه اسپانیایی نه چندان مطرح مایورکا بازی میکرد. در همون سال به عنوان دروازبان اول آرژانتین در جام جهانی درخشش خیره کننده ای داشت و این موضوع  باعث شد از طرف باشگاه مطرح منچستر یونایتد که اون سالها در اوج قرار داشت پیشنهادی دریافت کنه اما در میان تعجب همگان این پیشنهاد رو نپذیرفت. کارلوس روآ برای رد این پیشنهاد دلیل عجیبی داشت. طبق باورهای مذهبی او (آرماگدون) دنیا در سال 2000 با ظهور مسیح به پایان میرسید!! او به ناگهان و در اوج دوران شهرت و آمادگی اعلام بازنشستگی کرد، به روستایی دنج پناه برد و مدت زمان باقیمانده تا سال 2000 رو در کنار خانواده اش مانند کشیش ها به عبادت پرداخت تا برای فرا رسیدن پایان دنیا آماده باشه!

سال 2000 فرا رسید؛ انتظار کارلوس و خانواده اش فرجامی نداشت، مسیح ظهور نکرد و دنیا به اتمام نرسید! منچستر یونایتد با آلکس فرگوسن جامها رو یکی پس از دیگری در انگلستان و اروپا درو میکرد و کارلوس روآ ملقب به پنجه طلا! پس از پی بردن به نافرجامی اون اعتقاد خاص و بازگشت به عرصه ورزش پس از سال 2000، هرگز پیشنهاد چشمگیری نداشت و البته پنجه طلای پیش از وداع نشد...

***

در نگاه اول شاید اعتقادات مذهبی کارلوس روآ و چیزی که او عمیقا پذیرفته و باور کرده بود مایه تعجب و حتی خنده باشه اما برای اینکه بهمون اثبات بشه میلیاردها کارلوس روآ در دنیا وجود داشته و دارد که احتمالا یکی از اونها هم خود ما هستیم! کافیه بدون در نظر گرفتن آموزه ها و  مسائل عجیبی که از کودکی تا به امروز بر اثر بارها تکرار باورشون کرده و حتی نسبت بهشون تعصب خاصی هم داریم، از این قالب بیرون اومده و فقط ساعتی در مورد یکسری از اعتقادات فکر کنیم. اون وقت متوجه خواهیم شد اعتقادات کارلوس روآ در مقابل برخی اعتقادات ما اصلا عجیب نیست و چه بسا ضربه ای که باور عمیق اینگونه اعتقادات به ما و جامعه مون زده بسیار بزرگتر از ضربه ای باشه که کارلوس روآ به خودش زد.