آقای نوستالژی - الان که عریان رد میشی، از آینه و مگنولیا...

الان که عریان رد میشی، از آینه و مگنولیا...

پنجشنبه 24 تیر 1395 مدتی پیش جناب الکساندر گریگوریویچ لوکاشنکو (میتونید در همین ابتدای کار و از کلمه دوم اسمش حدس بزنید با چه کسی طرف هستید!) رئیس جمهور بلاروس که از وقتی شماها در کودکی پای کارتون مورچه و مورچه خوار می نشستید این سمت را تصاحب کرد و حالا هم که شما در تدارک خواندن غزل خداحافظی و خرید قبر هستید هنوز هست و قصد رفتن نداره و چه بسا پس از مرگش هم رئیس جمهور بلاروس باقی بمونه! (خیلی ها اعتقاد دارند او از سلاطین تقلب در انتخابات هست که ما این افراد بدبین رو به خدا واگذار میکنیم!) در دفتر کار خودش نشسته بود و به اوضاع مزخرف اقتصادی مملکتش فکر میکرد. ناگهان جناب کوبیاکوف نخست وزیر ایشان از در وارد شد و پس از کمی گپ و گفت رو به لوکاشنکو گفت: قربان! شاید امروز راه نجات ما از این بحران ((اقتصاد مقاومتی)) باشد!... اما لوکاشنکو این پیشنهاد رو رد کرد، چرا که نظر دیگری داشت؛...بله... ((اقتصاد مقاربتی)) !! ... لوکاشنکو تصمیم خودش رو گرفته بود و عصر همون روز ترتیب یک سخنرانی رو داد و در میان تعجب همگان با جدیت تمام از مردم شهید پرور کشورش خواست که برای بهبود اوضاع اقتصادی در محل کار خود برهنه شده و تا جایی که میتونن کار کنن!... و از فردای اون روز مردم این کشور فی الفور این دعوت رو لبیک گفته! و با سر دادن شعار: ((لوکاشنکوی آزاده، آماده ایم آماده)) در محل کار جامه از تن دریدند که عکسهای 18+ این اتفاق هم به سرعت در فضای مجازی منتشر و باعث انبساط خاطر جهانیان شد... حتی عده ای از مردم بلاروس با در دست داشتن پلاکاردهایی این شعر مولانا رو با خود حمل میکردند که:

ای عشق تو بخریده ما، وز غیر تو ببریده ما

ای جامه ها بدریده ما، بر چاک ما بخیه نزن!  

***

این کار جناب لوکاشنکو تنها یک حسن داشت (اینکه به ما اثبات کرد اینطور هم نیست که تمامی جمعیت احمق های دنیا در خاورمیانه متمرکز شده باشند!) و البته چندین مشکل بزرگ رو هم برای بلاروس و سایر کشورهای دنیا ایجاد کرد. مشکل اول اینکه مردم برخی کشورهای همسایه بلاروس هم به تبعیت از مردم این کشور دست به این کار زدند و با بر هم زدن نظم جامعه، جامه دریده و عکسهای برهنه خودشون در محل کار رو در فضای مجازی منتشر کردند تا بلکه اونها هم نقشی در بهبود اوضاع اقتصادی کشور خودشون ایفا کرده باشند (اون هم بدون هماهنگی با تمامی همکارانشون! و به صورت غافلگیر کننده و شما تصور کن یکروز صبح میای سر کار و میبینی برخی همکارانت تبدیل به پورن استار شدند)!! دوم اینکه مردم برخی کشورهای غیر همسایه بلاروس هم اگرچه اینکار رو نکردند اما هوایی شدند! مثلا بنده خبر موثق! دارم که تنی چند از هموطنان خودمون در نامه ای محرمانه خطاب به رئیس جمهور اینگونه نوشتند که: ((جناب روحانی! وقت آن است که شما نیز فکری برای بهبود اوضاع اقتصادی کرده و تکانی بخورید! شاید مشکل کار ما آن است که فقط آستینها را بالا زده ایم، در حالی که امروز مردم برخی کشورها همه چیز را بالا زده اند!))  و بنده باز از یک منبع موثق! دیگر خبر دارم که جمله ((شرایط استخدام در بلاروس)) ظرف یک هفته گذشته دو میلیون و سیصد و سیزدههزار  مرتبه توسط ایرانی ها در گوگل جستجو شده!... مشکل سوم اینکه این درخواست لوکاشنکو در پاره ای موارد نتیجه عکس داد و مثلا باعث شد صنف پوشاک در بلاروس با کله زمین بخوره و نیمی از واحدهای تولید (اعم از لباس زیر و لباس رو !) در این کشور به تعدیل نیرو بپردازند... و البته چندین و چند مشکل دیگر که پرداختن به اونها باعث زیاده گویی خواهد شد.

***

در آخر لازم میدونم هشدار بدم (چند ماه دیگر به این حرف بنده خواهید رسید!) که این اقدام جناب لوکاشنکو در نهایت ممکنه به جای بهبود اوضاع اقتصادی منجر به بهبود اوضاع تولید مثل در این کشور شده! و این افزایش یکباره جمعیت خودش قوزی بشود بالای قوز.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پ ن: دقایقی پس از گذاشتن این پست جناب لوکاشنکو در تماسی تلفنی با من اعلام کرد: شما انسان واقعا بی ظرفیتی هستی! چرا که منظور من از این حرف این بوده که مردم بیشتر دل به کار بدن اما متاسفانه عده ای از هموطنانم منظور من رو اشتباه برداشت کردند و دست به این عمل زدند... بنده هم شروع کردم به توضیح دادن برای ایشان که جناب لوکاشنکو من خواستم مزاحی کرده باشم و ... که ناگهان حرفم رو قطع کرد و گفت: حالا ولش کن این حرفها رو گل پسر! برام بگو کی میای بلاروس... که بنده در همین لحظه و در حالی که از ترس مثل بید میلرزیدم تلفن رو قطع کرده و سیم کارت خودم رو به بیرون پرتاب کردم!!